Dijital Pazarlama

Sosyal medyanızı yapalım ,büyütelim ,etkilişime geçirelim
Sonsuz kitlelere ulaşma vakti …

Pazarlama ve satış stratejileri sürekli yönünü değiştirmektedir. Gelişen teknoloji ile pazarlama dijitalleşmiştir.

Teknolojik cihazlar yaşam şeklimizi ve satın alma dürtümüzü tamamıyla farklı bir boyuta taşımıştır. Reklamlar müşterilerin dürtülerini etkilemektedir. İçeriğe uygun doğru kanallardan sağlanan reklamlar satın alma dürtüsünü tetikleyecektir. Dijital pazarlama, bir firmanın veya markanın dijital ortamdaki pazarlama sürecine verilen addır. Dijital pazarlama içerik olarak geniş yelpazeye sahip tanıtım ve reklam içeriğidir.

Dijital pazarlama stratejisi nasıl hazırlanır?

  • Hedef belirleme
  • Dijital platformları belirleme
  • İçerik üretimi
  • İçerik paylaşımı
  • Mevcut içerikleri değerlendirme
  • Dijital platformlarda düzen oluşturma
  • Analiz ve veri takip çalışmaları

Hedef Belirleme : Bu yıl içerisinde neler yapmak istediğinizi ve yaptığınız çalışmalarla nelere ulaşmak istediğinize karar vermelisiniz.

Dijital platformları belirleme :
Doğru kanallar üzerinde yapmanız, alacağınız geri dönüşümleri artırırken, pazarlama bütçenizi de daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Hangi sosyal ağlarda yer alacağınızı belirlemek, PR için hangi dijital yayınlarla iletişime geçeceğinizi seçmeniz ve Adwords kampanyaları kullanıp kullanmayacağınıza karar vermeniz gerekir.

İçerik üretimi : Dijital pazarlama çalışmalarınızda hem yazılı hem görsel hem de video içerikler üretmeniz gerekecek. Bu içerikleri nasıl üreteceğinizi ve ne aralıkta üreterek yayınlayacağınızı da belirlemeniz gerekir. Blog ve sosyal medya için bir içerik takvimi hazırlamanız gerekir. Bu planı yaparken, ne tür içerikler üreteceğinize karar verirken ne sıklıkta bu içerikleri üreteceğinize de karar vermiş olursunuz.

İçerik paylaşımı :  İçerik planınızın içerisinde bu içeriklerin nerede nasıl paylaşılacağına da karar vermeniz gerekir. Hazırladığınız içerikleri Blog yazıları, Sosyal medya gönderileri, E-posta gönderileri, Dijital yayıncılar ve Influencerlar aracılığı ile hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz.

Mevcut içerikleri değerlendirme : Daha önce de kullandığınız içerikleri dijital pazarlama stratejisi içerisinde değerlendirebilirsiniz. Bu içerikleri yeniden paylaşabilir ve onlar üzerinden trafik sağlayabilirsiniz. SEO çalışmaları yaparak, anahtar kelimelere odaklanabilir, sosyal ağlar üzerinde bu içerikleri paylaşarak tekrar değerlendirebilirsiniz. Yüksek trafik alan yazılarınızı tekrar paylaşarak etkileşim yaratabilir veya trafik almayan yazılarınızı öne çıkartmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Dijital platformlarda düzen oluşturma : Yer aldığınız dijital platformlarda bir düzen oluşturmanız da pazarlama çalışmalarınız için oldukça önemli bir konudur. İçerik planınızda içerikleri ne sıklıkta üreteceğinizi ve ne sıklıkta paylaşım yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Özellikle organik olarak bir trafik ve etkileşim oluşturmak istiyorsanız, düzenli içerik paylaşımı yapmak oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde paylaşım yaptığınızda dijital kanallar üzerinde marka bilinirliliğiniz artar, ürün veya hizmetlerinize ilgi ve talep artar, hedef kitlenizi harekete geçirirsiniz.

Analiz ve veri takip çalışmaları : Yaptığınız çalışmaların analizi ve takip çalışmalarını nasıl yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Farklı kanallara göre farklı metrikler belirleyebilir, pazarlama çalışmalarınızda ölçeceğiniz metrikleri belirleyebilir ve çalışmalarınızın yatırım getirisini görebilirsiniz. Yatırım getirinizi ölçmeniz oldukça önemlidir ve bunu yaparken kampanya başına ölçümleme yapmanız gerekir. Hangi pazarlama çalışmalarının verimli olduğunu görebilir hangilerinin de geliştirilmesi gerektiğini görebilirsiniz.

Neden bizi seçmelisiniz ?

Web tasarım sektöründe 14 yıllık deneyimimizle kendi markamızın değerine değer katması amaçlayarak en iyi ve kaliteli hizmeti vermeye devam etmekteyiz.
Firmamız bir çok alanda profesyonel hizmet vermesine rağmen en çok çalışma yaptığı sektör adından sıkça bahsettirdiği kısımlardan biride Website Tasarımıdır. Müşterilerin taleplerine hakim, titiz, özenli, benimseyerek çalışan ekibimiz bulunmakta ve tüm sektörlerdeki müşterilerimiz için marka değerleri ve istekleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Firmamız müşterileriyle açık, saygılı, kendinden emin ve iyi bir dinleyici olmayı her zaman ilke edindi ve müşteri memnuniyetine her zaman önem vermektedir.

Yaptığımız çalışmalarda veri güvenliğine dikkat edip kesintisiz ve güvenli hizmet için gereken tüm tedbir ve önlemleri alanında uzman ekibimiz tarafından dikkatle alınmaktadır.

Pozitif ve dinamik çalışma arkadaşlarımızla Website Tasarımı ile ilgili tüm yeni trendleri, iş yapış biçimlerini takip eden çaresizliğe kapılmayan, sürekli yeni çözümler ve arayışında olan, başarısız olduğunda pes etmeyen, araştırmacı ve sürekli olaylara pozitif bir bakış açısıyla yaklaşan yenilikçi bir ekiple adımızdan sıkça söz ettirmeye devam edeceğiz.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda analizler yaparak maliyeti optimize ediyor ve uygun fiyatlı çözümler üretiyoruz.

Dijital Pazarlama


Projelerimiz

v.b. gibi bir çok profesyonel
projeyi hayata geçirmenin
mutluluğunu yaşıyoruz.
..

metropol-card
ovaleks
mia-crema
fabulous-textile
toprak-turizm
ozmer-lojistik

100+ Mutlu Müşteri 🤩 daha fazlası için tıklayınız.

Website Tasarım bir OzdGroup şirketidir.

Alanında öncü bir çok ulusal marka bize güvendi, sıra sizde..

© 2004 Ozd Group Companies. Tüm hakları saklıdır.