Erp ve Crm Yazılım

Size Özel Yazılım Çözümleri Üretiyoruz.

Kurumsal kaynak planlama (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) programları ortak özellikler taşıyabildiği gibi temelde iki farklı konu üzerine eğilirler Erp ve Crm Yazılımlar : ERP, üretim ve operasyonel işlerin takibi için, CRM ise müşteri ilişkileri ve satış takibi için kullanılır.

Erp Nedir?

Erp ve Crm Yazılım, Erp; Kurumsal Kaynak Planlama anlamına gelen “Enterprise Resource Planning” kelimelerinin birleşimi ile oluşmaktadır. ERP bir organizasyonun tüm veri ve proseslerinin tek noktada birleşmesi sonucu elde edilen sistemdir.

Genel olarak ERP donanım ve yazılımın da dahil olduğu çok sayıda kümelerden oluşmaktadır. Çoğu ERP sistemini gerçekleştirebilmek için, organizasyon genelinde bulunan çok sayıdaki fonksiyonlardan elde ettiği verilerini depolamak için birleştirilmiş veri tabanı kullanılır. ERP kurumun tüm veri ve işlemlerini bir araya getiren ya da getirilmesine yardımcı olan genel kullanımı kolay sistem bütünüdür.

ERP sistemleri temel olarak farklı verilerin saklandığı bütünleşik bir veri tabanı sistemidir. Firmaların tüm kaynaklarının birleştirilip, verimli olarak kullanılmasını sağlayan sistemler bütünüdür. Birçok yazılım kullanmak yerine tek bir yazılım kullanılmasına olanak sağlar. Ayrıca tüm veriler genellikle tek bir veri tabanında saklandığından kolay değerlendirme gücü sağlar.

ERP ile süreç tamamen birbirine bağlıdır. Satış siparişi, üretim, satın alma, stok, sevkiyat, muhasebe gibi tüm birimler bu sistemde işleri birbirlerine devredebilmektedir. Yönetim ise tüm bu hareketlerin, merkezi olarak izlenebilmektedir.

ERP sistemi, müşterilerin siparişlerini karşılamak için gereken kaynakları alma, imal etme, sevk etme ve hesaplamak üzere belirleyip planlama imkânı sunar. Dolayısıyla ERP için müşteri odaklı imalat yönetim sistemi de denilebilir.

Crm Nedir?

Bütün firmaların satış karını çoğaltmak için başvurdukları sistem CRM yazılımlarıdır. CRM (Customer Relationship Management) ya da “Müşteri İlişkileri Yönetimi”, olarak söylenebilir. CRM sisteminin temel prensibi müşteriyi dinleyerek satış için yeni stratejiler geliştirmek olarak bilinir. Başka bir ifade ile CRM müşteriyi korumanın yanında yeni müşteri potansiyeline de ulaşmaktır. Ayrıca mevcut müşteri kitlesinin konumunu tazeleyerek potansiyel müşterileri ulaşımına olanak sağlar. Örneğin “Logo” kullanıcı dostu crm yazılım türüne bir örnektir.

Crm Yazılımların Faydaları Nelerdir?

Firmanın karlılık yüzdesini arttırır. CRM yazılımları ile firma müşteriyi dinleyen, anlayan ve isteklerine hızla yanıt veren bir sistem haline dönüşür. Potansiyel müşterilere erişim sağlayarak var olan müşterilerine yeni müşteriler ekleme imkânı sunar. Ürünlerini hızla satışa dönüştüren bir firma durumuna gelir. Tek bir veri tabanı üzerinden işlemlerin hızlı ve akıcı ilerlemesine olanak sağlar.   Yazılım hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Yazılım ve diğer hizmetlerde bilgi ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden bizi seçmelisiniz ?

Kendi isteklerinizi değil, ziyaretçilerinizin beklentilerini düşünün;

Web sitenizi kendininiz için değil, ziyaretçileriniz için yapıyorsunuz.

Web siteniz arama motorlarına uyumlu (SEO) olmalı;

Web sitesinin asıl amacı, yeni müşteriler bulma ve hizmetlerinize insanların kolay ulaşımını sağlamaktır.

Web sitenizin responsive (mobil,tablet,tv) yani ekranlara duyarlı olması gerekiyor;

Günümüzde artık bilgisayardan çok mobil cihazlar kullanılmaya başlandı. Bu yüzden sitelerinizinde mobil cihazlara uyum sağlaması gerekmektedir. Masaüstü için yapılan bir web sitesi mobil cihazlarda çok kötü gözükecektir.

Site hızınıza dikkat edininiz;

Yavaş açılan web sitesi, ziyaretçi kaybına yol açar. Arama motorları daha hızlı açılan siteleri ön plana çıkarmaktadır.

Web sitenizdeki özgün ve yararlı olması gerekiyor;

Web sayfanızda kullanmıs olduğunuz resim veya metin gibi içeriklerin özgün ve alakalı olması gerekiyor. Resimlerin çalıntı içeriklerin kopya olduğu bir sayfa arama motorları tarafından çöp site değeri görebilir. Buda yaptığınız sitenin bir işe yaramayacağını gösterir.

Web sitelerinizde kullanılacak olan argümanları hazırlarken maliteyetten kısmayınız;

Firmalar genelde yaptıkları sözleşme ile sitelerinin kusursuz olacağını sanıyor. Web sitelerinizde kullanılacak olan görsellerinizin kaliteli, özgün ve profesyonel olması, firma tanıtımı için kullanılacak video ve profesyonel bir editöre yazdırılmış seo uyumlu içerikler olması gerekmektedir. Birçok firma bu maliyetlerden kaçarak kusuruz bir site yaptırmaya çalışmaktadır. Haliyle ortaya birbirine benzeyen siteler ortaya çıkmaktadır.

En önemli nokta bu becelerilere sahip, profesyonel ve tecrübeli bir website tasarım ajansı seçiniz

Website Tasarım, 2004 yılından beri sektörün içinde yer alan uzman ve teknik bir ekip tarafından kuruldu. Aldığı ödüller ve yaptığı kaliteli işlerle adını kısa zamanda duyurdu. Web tasarım, işlerimizden sadece birisi… diğer hizmetlerimiz için tıklayınız.

Erp ve Crm Yazılım


Projelerimiz

v.b. gibi bir çok profesyonel
projeyi hayata geçirmenin
mutluluğunu yaşıyoruz.
..

metropol-card
ovaleks
mia-crema
fabulous-textile
toprak-turizm
ozmer-lojistik

100+ Mutlu Müşteri 🤩 daha fazlası için tıklayınız.

Website Tasarım bir OzdGroup şirketidir.

Alanında öncü bir çok ulusal marka bize güvendi, sıra sizde..

© 2004 Ozd Group Companies. Tüm hakları saklıdır.