Seo - Arama Motoru Optimizasyonu

Daima yukarıya bak,her gün yükselmeye çalış...
Markanız sizi zirveye taşıyabilir ; fakat seo zirvede kalmanızı sağlayacaktır.

Seo nun temel açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç sitelerde yer alan bilgi hizmet ve satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO, sıralamaları yükseltmek ve trafiği arttırmak için gerekli olan teknik ve yaratıcı ögeleri kapsar. Arama motoru, insanlara aradığı şeyleri bulmasında yardımcı olur. Eğer sitenizi arama motoru göremezse sizin siteniz arama sonuçlarında çıkmayacaktır. Bu da trafik çekemeyeceğiniz anlamına geliyor.

Seo Aşamaları Nelerdir?

  • Sitenizin Kurulumunu Analiz Edin
  • Bir SEO Denetimi Gerçekleştirin
  • SEO Hedeflerinizi Belirleyin
  • Konu ve Anahtar Kelime Araştırması Yapın
  • Sayfa Başlığını Oluşturun
  • Site İçi SEO Üzerinde Çalışın
  • İçeriğinizi Tanıtın
  • SEO Performansını Takip Edin
  • Konu Alakası Oluşturun

İngilizce’deki “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasından oluşan SEO, dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biridir. Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak ifade edilen SEO, sitenizin, internet üzerinden arama yapan kullanıcıların aradıkları içeriklere dair en alakalı ve doğru verileri bulmalarını sağlayan arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun bir şekilde optimize edilmesi süreçlerinin tamamıdır.

Arama motoru optimizasyon (SEO), bir web sitesinin ya da web sayfasının bir arama motoru sonuç sayfasındaki (SERP) görünürlüğünü iyileştirme işlemidir. SEO bir işletmenin web sitesinin keşfedilebilir hale gelmesini sağlar. Sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda ve ilk sayfalarda çıkması ile sayfa trafiğiniz ve satışlarınız artacaktır.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, Bing ve Yahoo gibi tüm büyük arama motorları için internetin “kütüphane görevlileri” denebilir. Bu sistem web deki algoritmalar sayesinde kullanıcılara en iyi sonucu vermeyi amaçlar. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür.

Arama motorları, web sitelerine belirlenen kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını dikkate alarak sitemizi oluşturuyoruz. Sitenizde kullandığımız görsellerimiz özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek, hem de ziyaretçilerimizin gözünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

SEO’da bilinen bir gerçek de kaliteli içerikler üreten, yüksek ziyaretçiye sahip ve dış bağlantılı linkler alan web sitelerinin SERP’de yüksek sıralarda görüldüğüdür.

Arama motorları farklı sitelerde, sitenin içeriği hakkında detaylı taramalar yapmaktadır.Bu sayede aranan konu ya da anahtar kelime ile bağlantılı sonuçlar gösterilebilir. Benzer şekilde, arama motorları, siteyi detaylıca tarayarak yönlendirme ve içeriklerin kullanıcı tarafından anlaşılabilirliğini inceler. Ardından kullanıcı dostu siteleri arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmesini sağlar.

Neden bizi seçmelisiniz ?

Web tasarım sektöründe 14 yıllık deneyimimizle kendi markamızın değerine değer katması amaçlayarak en iyi ve kaliteli hizmeti vermeye devam etmekteyiz.
Firmamız bir çok alanda profesyonel hizmet vermesine rağmen en çok çalışma yaptığı sektör adından sıkça bahsettirdiği kısımlardan biride Website Tasarımıdır. Müşterilerin taleplerine hakim, titiz, özenli, benimseyerek çalışan ekibimiz bulunmakta ve tüm sektörlerdeki müşterilerimiz için marka değerleri ve istekleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Firmamız müşterileriyle açık, saygılı, kendinden emin ve iyi bir dinleyici olmayı her zaman ilke edindi ve müşteri memnuniyetine her zaman önem vermektedir.

Yaptığımız çalışmalarda veri güvenliğine dikkat edip kesintisiz ve güvenli hizmet için gereken tüm tedbir ve önlemleri alanında uzman ekibimiz tarafından dikkatle alınmaktadır.

Pozitif ve dinamik çalışma arkadaşlarımızla Website Tasarımı ile ilgili tüm yeni trendleri, iş yapış biçimlerini takip eden çaresizliğe kapılmayan, sürekli yeni çözümler ve arayışında olan, başarısız olduğunda pes etmeyen, araştırmacı ve sürekli olaylara pozitif bir bakış açısıyla yaklaşan yenilikçi bir ekiple adımızdan sıkça söz ettirmeye devam edeceğiz.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda analizler yaparak maliyeti optimize ediyor ve uygun fiyatlı çözümler üretiyoruz.

seo


Projelerimiz

v.b. gibi bir çok profesyonel
projeyi hayata geçirmenin
mutluluğunu yaşıyoruz.
..

metropol-card
ovaleks
mia-crema
fabulous-textile
toprak-turizm
ozmer-lojistik

100+ Mutlu Müşteri 🤩 daha fazlası için tıklayınız.

Website Tasarım bir OzdGroup şirketidir.

Alanında öncü bir çok ulusal marka bize güvendi, sıra sizde..

© 2004 Ozd Group Companies. Tüm hakları saklıdır.