Blog geri dön
SEO Çalışmasının Mantığı Nedir ?

Bu gönderiyi paylaş

SEO Çalışmasının Mantığı Nedir ?

SEO Çalışmasının Mantığı için bir dakikalığına kütüphaneci olduğunuzu düşünün ama sıradan bir kütüphaneci değil bütün dünyadaki kitaplardan sorumlu olan kütüphaneci size bağlı olan insanlar her gün gelip sizden belli bir kitap istemektedirler bunu nasıl yapacaksınız ? Bunun için kitapların içindeki birbirleriyle alakalarını bilen bir sisteme ihtiyacınız vardır.

Bu sistemin çok fazla bilgi alabilmesi lazım ve sorulara en iyi cevabı vermesi lazım ki bu da çok zor bir iştir. Bing , Google gibi arama motorları internetin kütüphaneleridir. İnternette ki her sayfayı tararlar kullanıcılara en iyi sonuçları sunarlar.

Her arama motorunun gizli bir sistemi vardır ve biz buna algoritma deriz. Bu algoritma bilgileri kullanışlı arama sonuçlarına dönüştürür. Eğer sizin bir Web siteniz varsa arama motorları sizin için önemlidir. Web sitenizin değeri yüksekse arama motorları daha fazla insanın sizi bulmasına yardımcı olur. Web sitenizin arama motorlarında yükselmesi için algoritmaların gereksinimleri karşılaması gereklidir. Biz buna arama motoru optimizasyonu diyoruz.

SEO Çalışmasının Mantığı ile arama motorları için önemli olan kritere bakalım. Kelimelerin önemi arama motorları internette her kelimeyi tarar ve önem verirler. Böylece ayakkabı kelimesinde arama yapıldığında o kelimenin geçtiği bitin siteler sıralanır. İkinci kriter başlığın önemi internette her sitenin resmi bir başlığı vardır fakat bunu siz göremezsiniz çünkü kod içerisinde yer alır. Arama motorları bu başlıklara ok önem verirler çünkü siteyi gözetlerler. Tıpkı kitap başlıkları gibi üçüncü kriter siteler arasındaki linklerin önemi bir sitenin diğer bir siteye bağlantı vermesi önerilir. Kullanıcılara o sitede önemli bilgi olduğunu gösterir.

SEO Çalışmasının Mantığı da bir diğer önemli kriter ise bağlantılardaki kelimeler eğer web siteniz amacında çok fazla kitap var diyorsa ve kitaplar kelimesine link verilmişse bu durumda arama motorları ona dikkat çeker böylece kitap diye arama yapıldığında üst sıralarda yer alır.

Bir önemli kısmıda sürekli kaliteli bilgiler verilmesidir. İyi bir seo kaliteli ve faydalı web sitesi içeriği oluşturmaktan geçer ve bunu bütün arama motorları destekler.

Blog geri dön
metropol-card
ovaleks
mia-crema
fabulous-textile
toprak-turizm
ozmer-lojistik

100+ Mutlu Müşteri 🤩 daha fazlası için tıklayınız.

Website Tasarım bir OzdGroup şirketidir.

Alanında öncü bir çok ulusal marka bize güvendi, sıra sizde..

© 2004 Ozd Group Companies. Tüm hakları saklıdır.