Web Tasarım Nedir ?

Web Tasarım Nedir ? Kısacası web tasarımı, web sitelerinin planlanması, oluşturulması ve güncellenmesi anlamına gelir. Web sitesi tasarımı ayrıca bilgi mimarisi, web sitesi yapısı, kullanıcı arayüzü, navigasyon ergonomisi, web sitesi düzeni, renkler, kontrastlar, yazı tipleri ve görüntüler (fotoğrafçılık) ile video içerir ve tüm bu web sitesi unsurları birlikte web siteleri oluşturur.

Çoğu zaman, “tasarımın” anlamı yalnızca görsel bir unsur olarak algılanır. Gerçekte, web sitesi tasarımı, kullanılabilirlik, ergonomi, yerleşim düzeni, kullanıcı alışkanlıkları, gezinme mantığı ve web sitelerinin kullanımını basitleştiren ve bilgileri daha hızlı bulmaya yardımcı olan diğer şeyler gibi daha soyut öğeler içerir.

Bazen web sitesi tasarımının teknik yanı tasarımın tanımında vurgulanır. Şüphesiz, modern web sitesi, php, asp, ve cgi gibi sunucu tarafı komut dosyalarını içerir, web sitelerinin görsel tarafı html ve css ile tanımlanır; kullanıcı deneyimi dinamik javascript ve ajax ile geliştirilmiştir. Zayıf teknik bilgiye sahip insanlarla konuşurken, teknik ayrıntılar hakkında konuşmak yerine işlevselliklere odaklanırız; örn. Bir web sitesinin içeriğin yönetim sistemi aracılığıyla ne derece güncelleştirilebileceği ve kullanıcıların görebileceği özellikler.

Klasik anlamda tasarım, bir web sitesinin görsel görünümünü tanımlar. Geleneksel yaklaşım kontrast, renklendirme, denge, vurgu, ritim, grafik unsurların stilleri (çizgiler, şekiller, doku, renk ve yön), simgelerin kullanımı, arka plan dokuları ve genel web sitesi tasarımının genel atmosferini içerir.

Tüm bu unsurlar, web sitesi için belirlenen amaçlara uygun mükemmel bir sonuç oluşturmak için tasarımın temel ilkeleriyle birleştirilir.

metropol-card
ovaleks
mia-crema
fabulous-textile
toprak-turizm
ozmer-lojistik

100+ Mutlu Müşteri 🤩 daha fazlası için tıklayınız.

Website Tasarım bir OzdGroup şirketidir.

Alanında öncü bir çok ulusal marka bize güvendi, sıra sizde..

© 2004 Ozd Group Companies. Tüm hakları saklıdır.