Blog geri dön
Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik Nedir?

Bu gönderiyi paylaş

Web Sitesinde Olması Gereken 6 Özellik Nedir?

Web Tasarımı günümüzde bütün firmaların marka isimlerini daha çok duyurmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için web site yaptırır. Peki web site tasarımı yaparken neler olmalı ;

  1. Responsive Web Sitesi Tasarımı : Tasarımın her cihazla uyumlu olması gereklidir. Bu sayede Web sitesi hızlı olur ve kullanıcılar hatasız şekilde işlemlerini sürdürebilirler.
  2. Web Sitesi Tasarımı Trendi : Her zaman güncel olmalıdır. En trend neyse onu takip etmeliyiz çünkü internet sektörü sürekli yenilenen ve ucu bucağı olmayan bir sektördür.
  3. Renkler : Kesinlikle ilk baktığınızda renklerin size o markayı yansıtmalı ve gözü yormamalıdır. Hedef kitleye de hitap edecek bir şekilde renk uyarlanmalıdır.
  4. Özgünlük : Web site tasarımı yaptırdığınız firma veya kişinin özgün olması önemlidir. Sizin için hazırlanan tasarımın orijinalliğini elinden aldığında kalitesini de elinden alınmış olur.
  5. Görselde denge : Tasarımda bütünlük çok önemlidir. Yazıların boyutlarından , etrafına çizilen çerçevelerin en boy oranları aralarındaki uyum kusursuz tasarımın ortaya çıkmasını sağladığı için kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekir.
  6. Hedef kitle : Tasarımlar yapılırken hitap edeceğimiz kitle çok önemlidir. Çünkü reklamlarımızı renklerimizi tasarımları ona göre hazırlarız.
Blog geri dön
metropol-card
ovaleks
mia-crema
fabulous-textile
toprak-turizm
ozmer-lojistik

100+ Mutlu Müşteri 🤩 daha fazlası için tıklayınız.

Website Tasarım bir OzdGroup şirketidir.

Alanında öncü bir çok ulusal marka bize güvendi, sıra sizde..

© 2004 Ozd Group Companies. Tüm hakları saklıdır.